Ausies forma, kaip ir dydis, apsprendžiami prieš gimstant, dažnai vaikai atlėpusias ausis paveldi iš tėvų ar senelių. Ausis gali būti atlėpusi dėl neišsivysčiusio, netaisyklingos formos priešvijoklio arba pernelyg didelės ausies kriauklės.
Operacija
Dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje. Odos pjūvis daromas už ausies dažniausiai kartu išpjaunant odos juostelę. Suformuojama priešvijoklio raukšlė, suminkštinant kremzlę ir susiuvant jos suminkštintą fragmentą. Didelė kriauklė (kremzlė) specialiomis siūlėmis yra prisiuvama prie užausio fascijos, taip keičiamas ausies atlėpimo kampas. Oda už ausies susiuvama „vidine“ siūle, kuri pašalinama po 7- 8 dienų.
Ausies kremzlės siūlė Užausio odos siūlė
Pooperacinis periodas
Ausys subintuojamos neuždengiant veido. Namuose patariama gulėti ant pakaušio, aukščiau pakėlus galvą. Kitą dieną rekomenduotinas perrišimas. Vėliau pacientas nešioja ausų tvarstį 7 dienas. Po savaitės, išėmus siūlus, ausų dieną bintuoti jau nebereikia, tačiau patariama dar 2 savaites nakčiai užsidėti raištį ant ausų.
Operacinė rizika
Atlėpusių ausų operacija kaip ir kiekviena intervencija gali turėti tam tikrą reakciją į anesteziją, laikinus patinimus, tempimo jausmą, pooperacinį skausmą, kraujosrūvas. Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.