Krūtų implantų pašalinimas yra pakartotinė anksčiau įdėtų krūtų implantų pašalinimo operacija, atliekama dėl daugelio priežasčių – tiek estetinių, tiek medicininių. Šią operaciją galima atlikti tuo pačiu metu pakeičiant naujos kartos implantais (pakartotinė mamoplastika) arba pakeliant krūtį.
Net jei praėjus 10–20 metų po krūtų implantų įdėjimo, pacientas jaučiasi gerai, yra patenkintas krūties forma, reguliariai atlieka reikiamus tyrimus ir visi rodikliai yra normalūs, tada nėra pagrindo pašalinti ar keisti implantų. Bet, deja, yra atvejų, kai tokia operacija yra būtina.
Pašalinimo priežastys:
1. Estetinis. Pacientas gali būti nepatenkintas „naujos“ krūtinės dydžiu ar forma. Dažnai merginos ateina su prašymu „aš noriu daugiau“. Taip pat pieno liaukų forma gali pasikeisti dėl nėštumo, žindymo, reikšmingai pasikeitus svoriui, dėl gravitacijos pakritus krūtinei žemyn;
2. Medicininė. Kapsulės kontraktūra. Implanto plyšimas (sužalojimai, nelaimingi atsitikimai, endoprotezo pažeidimai montuojant);
3. Apsivertus, pasisukus krūtų implantui.
Implantų išėmimo metodai: su kapsule, be kapsulės, su kapsulės fragmentu.
Implantų pašalinimo metodai:
1. Kartu su kapsule „en bloc“ (atliekamas tik esant kapsulei ir kapsulės kontraktūrai, kuri vyksta mažumai pacientų);
2. Be kapsulės (kai nėra pačios kapsulės ir kapsulės kontraktūros, daugumos pacientų situacija tokia);
3. Su kapsulės fragmentais. Pavyzdžiui, jis gali būti tik išilgai apatinio implanto poliaus, tačiau apatiniame nebūti arba atvirkščiai. Kartais apačioje yra dviguba kapsulė, o viršuje – jos nėra. Be to, chirurgas gali sąmoningai palikti fragmentus ar visą kapsulę vėlesniam plastikui, kaip papildomą audinį geresniam estetiniam poveikiui pasiekti.
IMPLANTŲ KEITIMAS
Implantų keitimas – operacija, skirta pašalinti senus implantus ir vietoje jų įdėti naujus vadiname pakartotine mamoplastika.
Jei operacija neatliekama dėl uždegimo ar infekcijos, galima nedelsiant pašalinti senus implantus ir įdėti naujus.
Nauji implantai įstatomi į “kišenę”, susiformavusią senųjų implantų vietoje. Jei reikia įdėti didesnio tūrio implantus, gydytojas atitinkamai “kišenę” padidina.
Jei implantai buvo pašalinti dėl komplikacijų (kapsulinė kontraktūra, seroma), pakeitimui rekomenduojami poliuretanu dengti implantai, nes jie suteikia minimalią tokių komplikacijų riziką.
Reabilitacijos laikotarpis
- Po implantų pašalinimo pacientas stacionare lieka 1 dienai;
- Pradžioje juntamas nestiprus krūtinės skausmas. Pirmosiomis dienomis galite jausti diskomfortą dėl odos tempimo, dėl minkštųjų audinių patinimo;
- Rekomenduojama mėnesį dėvėti kompresinius drabužius, kad greičiau atsistatytų audiniai, sumažėtų edema ir būtų sumažinta pooperacinių komplikacijų rizika;
- Į darbą galite grįžti po 7–14 dienų;
- Vengti sunkaus fizinio krūvio 1 mėnesį.
Norėdami sumažinti komplikacijų tikimybę, turite laikytis visų gydytojo pateiktų rekomendacijų.